اختراع علم فوتبال از شرق یا غرب

dynamo kiev

در سال های گذشته شاهد تغییرات زیادی در نحوه ی بازی تیم ها، بخصوص فوتبال اسپانیا بودیم. گاهی می شنویم که پارادایم یا الگوی فکری جدیدی در فوتبال توسط پپ گواردیولا پیاده سازی شد، از طرفی روش های بازی جدیدی توسط مورینیو در باشگاه پورتو پرتقال طراحی شد که امروز شاهد بکارگیری آن روش ها در سایر تیم ها چه ملی و چه باشگاهی هستیم.

همانند سایر رشته های ورزشی و یا سایر حوزه های علمی، پیشرفت انکار ناپذیر است. و شاید بتوان پایه های پیشرفت علمی فوتبال را فردی به نام زلنتسوف نامید.

مطالعه بیشتر...

چرا ورزش نمی کنیم؟ (بخش پنجم)

 

چشم به هدف دوختن

در قسمت های گذشته به برخی از دلایل ورزش نکردن پرداختیم، و نکاتی را با هم مرور کردیم. در قسمت دوم به اهمیت زمان پرداختیم که شاید مدیریت بهتر زمان کمک‌مان کند تا بتوانیم فرصتی برای فکر کردن به دغدغه های ورزشی داشته باشیم. قسمت سوم و چهارم از نگاه روانشناسی به ورزش نکردن پرداختیم و گفتیم تفاوت وجود دارد بین حقیقت، آنچیزی که باید باشد و واقعیت، آنچیزی که در حال حاضر وجود دارد.در این بخش که قسمت پایانی از دلایل ورزش نکردن می باشد،به اهمیت فکر کردن به جایزه (هدف) می‌پردازیم.

مطالعه بیشتر...

چرا ورزش نمی کنیم؟ (بخش سوم)

چشم ذهن یا ادراک ما از واقعیت

در بخش چرا ورزش نمی کنیم؟ (بخش دوم)، به یکی از دلایل مهمی که امروزه بهانه ی خیلی از ما انسانهاست، اشاره کردیم. بعد از یک مقدمه ی کوتاه،راهکاری نیز پیشنهاد دادیم که میتواند تا حدودی به مدیریت بهتر زمانمان کمک کند.

در این نوشته که چند بخش دارد، سعی داریم تا موضوع مهم دیگری را مطرح کنیم.موضوعی که شناخت آن کمک میکند تا یکی دیگر از موانع ورزش کردن را از سر راه خود برداریم.

تا حالا برای شما این سوال پیش نیامده است، که چرا تمرینات ورزشی برای برخی افراد سخت تر است؟ در این مطلب از نگاه روانشناسی سعی میکنیم زوایای پنهانی را آشکار کنیم.

مطالعه بیشتر...

چرا ورزش نمی کنیم؟ (بخش چهارم)

نسبت دور کمر به دور مفصل ران و ارتباط آن با سختی و راحتی ورزش

در نوشته ی قبلی که از نگاه روان شناسی به آن وارد شدیم، در مورد ادراک ما از واقعیت و چگونگی کارکرد چشم توضیحاتی مختصر مطرح کردیم،شاید خواندن آن مطلب به درک بهتر این نوشته کمک کند.

در سراسر دنیا مردم تلاش میکنند تا وزن خودشان را کنترل کنند.

استراتژی های مختلفی وجود دارد که میتوان بوسیله ی آنها کاهش وزن را انجام دهیم. بعنوان مثال ما یکی از بهترین برنامه ریزی ها را در ابتدای هر سال انجام میدهیم،که بعد از تعطیلات ورزش کنیم. اما اکثر ما انسانها و بخصوص ایرانی ها اهمال کار هستیم و به بهانه های مختلف ،اجرای برنامه ریزی صورت گرفته را به تعویق میاندازیم.

مطالعه بیشتر...

چرا ورزش نمی کنیم؟ (بخش دوم)

ساعاتی که میروند،بدون اینکه به ما اجازه دهند زندگی کنیم

 

در چرا ورزش نمی‌کنیم؟ (بخش اول) که سر فصلی بود برای شروع بحث در مورد اینکه چرا ورزش نمیکنیم، اشاره داشتیم که بسیاری از انسانها غوره ی نقد را به حلوای نسیه ترجیح میدهند و احتمالا به همین دلیل است که تا ضعفی در قوای جسمانی احساس نکنند، به صرافت اهمیت ورزش پی نمیبرند.

در این مطلب از زاویه ای دیگر به نبود انگیزه برای ورزش نگاه میکنیم.

مطالعه بیشتر...

صفحه1 از3

شروع
قبلی